آیا رستم فرخزاد هما...
 
آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

درود و نیکروز

شما میتوانید پرسش هایتان را بدون نیاز به عضویت در انجمن در بخش مربوطه ارسال نمایید.

Moving-picture-right-pointing-fingerبرای ارسال پرسش های جدید لطفا یک تاپیک جدید و جداگانه ایجاد کنید تا پرسش شما پاسخ داده شود.

آیا رستم فرخزاد همان رستم دستان است؟

3 ارسال ها
3 کاربران
0 Likes
426 نمایش‌
(@sasan22)
New Member
عضو شده: 12 ماه قبل
ارسال‌: 1
شروع کننده موضوع  

آیا رستم فرخزاد همان رستم دستان است؟ لطفا توضیح میدید؟


   
نقل‌قول
بردیا
(@naia)
Active Member Admin
عضو شده: 2 سال قبل
ارسال‌: 17
 

درود

رستم دستان در شاهنامه به یک شخصیت داستانی است که فردوسی بزرگ از با استفاده از رستم فرخزاد سردار بزرگ ایران در زمان یزدگرد سوم و جنگ با اعراب، شخصیت او را به صورت داستان درآورده است.

با سپاس


   
پاسخنقل‌قول
(@محمد امین عبادی حیدر)
New Member
عضو شده: 2 ماه قبل
ارسال‌: 1
 

درود، خیر دوست عزیز داستان‌های رستم در میان مردم بابلی و آشوری و عرب و ایرانی و ترک و رومی و یونانی رواج داشته و حتی گزارشات مورخان مسلمان از این حکایت دارد که مهاجرین از ایران به مکه این داستان‌ها را بین مردم مکه هم پراکنده کرده بودند. حقیقت اصلی این رستم گروه از پهلوانان ایرانی بودند که در دوران بسیار دور به قدری دور که قبل از دوران هخامنشیان بر می‌گردد به احتمال زیاد در نواحی بین النهرین زندگی می‌کردند. رستم کاملا شخصیتش بر هرکول منطبق است و حتی مجسمه هرکول در بیستون همان مجسمه رستم است. خلاصه این دروغ بزرگی است که رستم دستان همان رستم فرخزاد است زیرا شخصیت این دو بسیار با هم تضاد دارند و اگر نمی‌گفت که من اینطور ساخته‌ام باید فردوسی را شیاد دانست که اینطور نیست. رستم چند پهلوان بزرگ نام داری ایرانی بودند که به احتمال زیاد از یک خاندان بودند. در کتاب هرودوت هم کوروش را از نسل هرکول می‌نامد که به احتمال زیاد همان است.


   
پاسخنقل‌قول

ارسال یک پاسخ

نام نویسنده

ایمیل نویسنده

عنوان *

حداکثر اندازه فایل مجاز برابر است با 10MB

 
پیش‌نمایش 0 رونوشت ذخیره شد
اشتراک: